Seslendirme


70 Dilde Yabancı Dil Seslendirme, Televizyon Reklam Filmleri, Kurumsal Tanıtım Filmleri, Radyo Reklam Spotları, Radyo Jingle ve Dj Jingle Servisi, Kapalı Devre Radyo, Mağaza Radyo, Mağaza Anons ve Kesintisiz Muzik Yayıncılık Sistemleri, IVR Seslendirme, Santral Anons ve Santral Seslendirme, Siyasi Parti Reklam ve Secim Kampanyaları.

Seslendirme projeleriniz icin şu alt başlıklarda sizlere hizmet sunmaktayız, Reklam Seslendirme, Santral Seslendirme, Tanıtım Filmi Seslendirme, Mağaza Anons Seslendirme, Haber Seslendirme, Perfore Seslendirme, Jingle Seslendirme, Secim Seslendirme, Yabancı Dil Seslendirme, Animasyon Seslendirme, E-Kitap Seslendirme, DJ Jingle Seslendirme, Tesis Anonsu Seslendirme, Sesli Mesaj Seslendirme, Medikal Seslendirme, Belgesel Seslendirme, Sponsorluk Seslendirme, IVR Seslendirme, Eğitim Filmi Seslendirme, Santral Anons Seslendirme. Temsil etitğimiz ve anlaşmalı olan seslendirme ekibimiz sanatcıları projelerinize hayat vermek icin sizleri bekliyor. En profesyonel yabancı dil seslendirme cozumlerine en uygun fiyatla sahip olmak istiyorsanız bize telefon, email veya canlı destek hattımız aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır.

Reklam Seslendirme Çalışmaları Kısa Sürede Teslim Edilir!

Reklam seslendirme çalışmasını gerçekleştirmek isteyen markalar, firmalar veya kişiler akıllarında olan fikirleri ya da yaratıcı bir düşünme sonunda elde ettiği sloganları hemen gerçeğe dönüştürerek bir reklam içinde duymak isterler. Bunun bilincinde olan firmamız en iyi şekilde değerlendirmelerini yapmak için radyo reklam seslendirme ve televizyon reklamlarını seslendirmede çok kısa sürede seslendirme çalışmasını tamamlayarak kayıtların teslim edilmesini sağlamaktadır. Son derece hızlı çıktı alınabilen teknik altyapımız sayesinde reklam seslendirmeye yönelik taleplerin bize gelmesinin ardından bir gün içerisinde seslendirmeyi teslim edebiliyoruz.

Çalışma şekli olarak firmamızın benimsediği yol öncelikle birebir görüşmelerle seslendirme hizmetinden neler beklendiğine yönelik olmaktadır. İki tarafın anlaşmalı şekilde seslendirme projesine ortak olmasından sonra reklamda seslendirilecek olan metinleri talep ediyor ve bir günlük süre içerisinde bu çalışmayı tamamlayarak sizlere dönüt verebiliyoruz. Sürekli olarak kullanılan reklam sloganlarınız veya seslendirme metinlerinizin mevcut olduğu durumlarda elektronik posta yerine sitemizi de kullanarak en hızlı şekilde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Etkileyici Seslerle Televizyon Reklamlarında İlgi Çekin!

Televizyona yönelik olarak hazırlanan reklam filmleri ve tanıtımlarda daha çok görsel bir zemin üzerine bu reklamların hazırlanması söz konusu olduğu için pek çok kişi ses altyapısının nasıl hazırlanması gerektiğini arka planda bırakarak görsel odaklı bir etkileme yöntemini bulmaya gayret etmektedir. Oysa tv de en az radyo kadar seslendirmenin önemli olduğu bir alandır. Özellikle televizyon izleyicisinin çok farklı yönlerden uyarılarak reklamlardan etkilenmesini sağlamak için mutlaka televizyon reklam seslendirme çalışmalarında da profesyonel destek almak gerekiyor.

Seslendirme

reklam seslendirme

  Articles
You can use galvanized 5/16 wire to reinforce the air duct to keep it from collapsing. However under inspection using a remote camera I found this to be ineffective.
Symptoms:

The symptom is subtle. Under WOT you will experience loss of power. This is most notable on hot days when the engine compartment heat is high. What is happening is the heat softens the plastic and the vacuum created inside the bellows at WOT causes the bellows to partially collapse. This affects all stock MY ZR-1s.

 

Click on any image to see close-up. When you do so, use your browser "back" button to return. (this part is not working yet on this article. Please wait)

 

Tools Required:

1. 1/8 or 1/4 in sheet aluminum 9x20in.

2. Vise

3. Long pry bar

4. 1.5 in tubing

5. vise grips

 Photo

Procedure:

The bellows has a know design defect. It collapses a bit under hard acceleration when the engine compartment is hot. This mod is also available by purchasing a new and improved bellows made of silicone compounds. Or by purchasing a similar insert from Mid America (I think). What you are going to see here is a way of bending up your own. The whole procedure took about 1.5 hrs. Not including the time I waited while heating up the plastic bellow in my oven at 175 deg for 20 min.
 Photo
 Using a piece of chain link fence post I bent the initial form to match the wire form.
Photo
The metal form is shown here roughed in and ready for fine tuning.
 Photo
This is going to be hard to explain. Note the vise grips. They are there to hold the sheet metal as I drive the base of the form with the big vise head. This puts a bend in the flat portion of the sheet metal.
 Photo
By forcing the pipe in after clamping the metal form in the vise, I get closer to the shape I want. Thing to do now is pound down on the protruding metal to shape the top.
 Photo
I ended up bending the center down too far so I used the "big pipe" to force it up.
 Photo

 Photo
Here you can see that the form is just the right size.
 Photo
The plastic bellows was put in my oven at 175 deg for 20 min. then the form was slid into it. Fits like a glove. Like it was made for it. Oh, that's right, it was made for it.
 Photo
Here I am tightening up the fit by opening up the form inside a bit. Nice tight fit
 Photo

The strength of the form inside the bellows needs all the leverage shown her to get it to bend out a bit.

All done now just have to mount it in


 Photo
The new bellows insert
 Photo
   
Expected Result: Absolutely no collapse of the bellows in any heat condition.

 
Related Articles:

 

Other Links:

 


Actions: E-mail | Permalink |
  Disclaimer

The information contained in this website is for general information purposes only. Whilst we endeavor to keep the information up-to-date and correct, we make no representations or warranties of any kind, express or implied, about the completeness, accuracy, reliability, suitability or availability with respect to the website or the information, products, services, or related graphics contained on the website for any purpose. Any reliance you place on such information is therefore strictly at your own risk.

In no event will we be liable for any loss or damage including without limitation, indirect or consequential loss or damage, or any loss or damage whatsoever arising from loss of data or profits arising out of or in connection with the use of this website.

Through this website there are links to other websites which are not under the control of the ZR-1 Net Registry. We have no control over the nature, content and availability of those sites. The inclusion of any links does not necessarily imply a recommendation or endorse the views expressed within them.

Read the full Disclaimer...

©2023 ZR-1 NET Registry   |  Privacy Statement