Seslendirme


70 Dilde Yabancı Dil Seslendirme, Televizyon Reklam Filmleri, Kurumsal Tanıtım Filmleri, Radyo Reklam Spotları, Radyo Jingle ve Dj Jingle Servisi, Kapalı Devre Radyo, Mağaza Radyo, Mağaza Anons ve Kesintisiz Muzik Yayıncılık Sistemleri, IVR Seslendirme, Santral Anons ve Santral Seslendirme, Siyasi Parti Reklam ve Secim Kampanyaları.

Seslendirme projeleriniz icin şu alt başlıklarda sizlere hizmet sunmaktayız, Reklam Seslendirme, Santral Seslendirme, Tanıtım Filmi Seslendirme, Mağaza Anons Seslendirme, Haber Seslendirme, Perfore Seslendirme, Jingle Seslendirme, Secim Seslendirme, Yabancı Dil Seslendirme, Animasyon Seslendirme, E-Kitap Seslendirme, DJ Jingle Seslendirme, Tesis Anonsu Seslendirme, Sesli Mesaj Seslendirme, Medikal Seslendirme, Belgesel Seslendirme, Sponsorluk Seslendirme, IVR Seslendirme, Eğitim Filmi Seslendirme, Santral Anons Seslendirme. Temsil etitğimiz ve anlaşmalı olan seslendirme ekibimiz sanatcıları projelerinize hayat vermek icin sizleri bekliyor. En profesyonel yabancı dil seslendirme cozumlerine en uygun fiyatla sahip olmak istiyorsanız bize telefon, email veya canlı destek hattımız aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır.

Reklam Seslendirme Çalışmaları Kısa Sürede Teslim Edilir!

Reklam seslendirme çalışmasını gerçekleştirmek isteyen markalar, firmalar veya kişiler akıllarında olan fikirleri ya da yaratıcı bir düşünme sonunda elde ettiği sloganları hemen gerçeğe dönüştürerek bir reklam içinde duymak isterler. Bunun bilincinde olan firmamız en iyi şekilde değerlendirmelerini yapmak için radyo reklam seslendirme ve televizyon reklamlarını seslendirmede çok kısa sürede seslendirme çalışmasını tamamlayarak kayıtların teslim edilmesini sağlamaktadır. Son derece hızlı çıktı alınabilen teknik altyapımız sayesinde reklam seslendirmeye yönelik taleplerin bize gelmesinin ardından bir gün içerisinde seslendirmeyi teslim edebiliyoruz.

Çalışma şekli olarak firmamızın benimsediği yol öncelikle birebir görüşmelerle seslendirme hizmetinden neler beklendiğine yönelik olmaktadır. İki tarafın anlaşmalı şekilde seslendirme projesine ortak olmasından sonra reklamda seslendirilecek olan metinleri talep ediyor ve bir günlük süre içerisinde bu çalışmayı tamamlayarak sizlere dönüt verebiliyoruz. Sürekli olarak kullanılan reklam sloganlarınız veya seslendirme metinlerinizin mevcut olduğu durumlarda elektronik posta yerine sitemizi de kullanarak en hızlı şekilde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Etkileyici Seslerle Televizyon Reklamlarında İlgi Çekin!

Televizyona yönelik olarak hazırlanan reklam filmleri ve tanıtımlarda daha çok görsel bir zemin üzerine bu reklamların hazırlanması söz konusu olduğu için pek çok kişi ses altyapısının nasıl hazırlanması gerektiğini arka planda bırakarak görsel odaklı bir etkileme yöntemini bulmaya gayret etmektedir. Oysa tv de en az radyo kadar seslendirmenin önemli olduğu bir alandır. Özellikle televizyon izleyicisinin çok farklı yönlerden uyarılarak reklamlardan etkilenmesini sağlamak için mutlaka televizyon reklam seslendirme çalışmalarında da profesyonel destek almak gerekiyor.

Seslendirme

reklam seslendirme

  All Articles
Procedure:

Radiator Removal

 • Drain the radiator. This can be done by disconnecting the lower radiator hose.


 • Remove the upper radiator hose.


 • Remove the overflow hose.


 • Remove the Mass Airflow Sensor (MAF) along with its duct. Use caution when disconnecting the electrical connector so as not to damage the wires or connector.


 • Remove the air cleaner and air cleaner plenum from the top of the radiator shroud.

Note: The two plastic hand-nuts that hold the plenum to the shroud will often times not come off. This is because the studs on the back side are spinning. This can be prevented by jamming a screwdriver between the plenum and the shroud, up against the studs.

 • Remove the 2 10mm screws that attach the A/C receiver/drier bottle to the frame crossover.


 • Remove the two 10mm screws that attach the A/C receiver/drier bottle to the fan shroud (using your long extensions).


 • On some years, it may be necessary to remove 2 10mm screws and loosen a 3rd 10mm screw attaching the Power Steering Reservoir and rotate the reservoir out of the way.


 • Remove the remaining 10mm screws attaching the upper fan shroud to the lower fan shroud.


 • Remove the 7mm screws running along the front edge of the upper shroud.


 • Remove the upper & lower transmission cooling lines using a flare nut wrench.


 • Place a drain pan under the area to catch any drips (minimal).


 • Remove the bolts attaching the fan assembly to the upper shroud.


 • Remove the upper shroud.


 • Carefully pull the radiator straight up, taking care not the bump the fin surfaces against the cooling fan assembly or anything else.


Cleaning
 • Manually remove any loose leaves or other debris.

 • Blow out the radiator with a garden hose or pressure washer.
 • Note. The radiator fins are very fragile, caution should be used to avoid bending or otherwise damaging them.
 • Spray K&N Filter Cleaner or dilute dish soap over the radiator, liberally coating it.


 • Using the nylon brush, brush gently up and down in line with the fins to remove any oil and road grime. Do not brush side to side as this could damage the fins.


 • Repeat the previous step on the back side of the radiator.


 • Blow off the radiator with the garden hose or pressure washer to remove the cleaner/soap.


 • Using the small flat-bladed screwdriver, straighten every bent or damaged fin. This could take some time depending on the level of damage.
Radiator Re-installation
Reverse the above steps to r-install the radiator. Refill with anti-freeze.Air Intake Removal
Air Intake Removal


Radiator Shroud Removal
Radiator Shroud Removal
Expected Result:
This should make your Corvette run cooler, sometimes by up to 20 degrees. 


 
Related Articles:


 
Other Links:
Corvette Radiator Swap 

 
Actions: E-mail | Permalink |
  Disclaimer

The information contained in this website is for general information purposes only. Whilst we endeavor to keep the information up-to-date and correct, we make no representations or warranties of any kind, express or implied, about the completeness, accuracy, reliability, suitability or availability with respect to the website or the information, products, services, or related graphics contained on the website for any purpose. Any reliance you place on such information is therefore strictly at your own risk.

In no event will we be liable for any loss or damage including without limitation, indirect or consequential loss or damage, or any loss or damage whatsoever arising from loss of data or profits arising out of or in connection with the use of this website.

Through this website there are links to other websites which are not under the control of the ZR-1 Net Registry. We have no control over the nature, content and availability of those sites. The inclusion of any links does not necessarily imply a recommendation or endorse the views expressed within them.

Read the full Disclaimer...

©2024 ZR-1 NET Registry   |  Privacy Statement